Tunel na Południowej Obwodnicy Warszawy. Kilka tysięcy kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość
Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy działa już od dwóch miesięcy. W tym czasie odnotowano tam kilka tysięcy wykroczeń.
Droga ekspresowa S2 – Południowa Obwodnica Warszawy – spina autostradę A2 wchodzącą w skład europejskiej trasy E30, najważniejszego szlaku komunikacyjnego na osi wschód-zachód przebiegającego przez Europę.
Od 20 grudnia 2021 roku kierowcy mogą korzystać z 4,6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów wraz z tunelem pod Ursynowem. Tunel pod Ursynowem w ciągu trasy S2 jest najdłuższym tunelem drogowym w Polsce
Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy
W tunelu pod Ursynowem w ciągu trasy S2 działa odcinkowy pomiar prędkości, który kontroluje przestrzeganie ograniczenia przez kierowców. Obserwacją objęto odcinek o długości 2,5 kilometra. W tunelu samochody mogą jechać nie szybciej niż 80 km/h. Jednak nie wszyscy kierowcy jeżdżą tunelem przepisowo.
Eksperci z Yanosika sprawdzili, czy odcinkowy pomiar prędkości w tunelu S2 zmienił podejście kierowców do przestrzegania przepisów, i jak wyglądają obecnie średnie prędkości jazdy na OPP.
Od momentu uruchomienia nowego odcinkowego pomiaru prędkości, w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy, przejechało przez niego 1,2 miliona pojazdów. W tym czasie system CANARD odnotował 8 000 naruszeń prędkości względem obowiązującego limitu.
Do największej liczby naruszeń doszło na trasie w kierunku Poznania (5 113), z kolei w kierunku Terespola było ich o połowę mniej (2 891).
Większość kierowców przekraczało prędkość o 11-20 km/h względem limitu 80 km/h, który obowiązuje w tunelu.
Z jaką średnią prędkością jeżdżą kierowcy w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy?
Twórcy aplikacji Yanosik przygotowali zestawienie podsumowujące, z jaką średnią prędkości poruszali się kierowcy w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy w lutym. Julia Langa z Yanosika wyznała:
Zebraliśmy dane dotyczące średnich prędkości jazdy kierowców z lutego tego roku i podzieliliśmy je na godziny oraz dni tygodnia. Z zestawienia wynika, że kierowcy wciąż zachowują prędkości poniżej obowiązującego limitu 80 km/h. Co ciekawe – według naszych danych średnie prędkości nie rosną w późnych godzinach wieczornych i wczesnych porannych, gdy ruch jest znacznie mniej natężony.
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Zostaw komentarz: