
Porsche ma zamiar spotęgować „wrażenia pasażerów samochodów”. W jaki sposób?
Porsche inwestuje w nowy start-up, który wypełni lukę między branżą rozrywkową a motoryzacyjną. Granie w gry w samochodzie? Oglądnie filmów? Oto motoryzacyjna przyszłość.
Porsche rozszerza swój ekosystem start-upów o firmę Zync z San Francisco. Dzięki temu partnerstwu Porsche realizuje swoje interesy w obszarach biznesowych wykraczających poza swoją główną działalność i koncentruje się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań dla samochodowej rozrywki przyszłości.
Czym zajmuje się Zync?
Zync wypełnia lukę pomiędzy branżą rozrywkową a motoryzacyjną, umożliwiając dostarczanie multimedialnych treści do aut za pośrednictwem centralnego partnera. Nowo opracowane oprogramowanie w połączeniu z międzynarodową siecią partnerów pozwala np. bezpośrednio integrować z systemami rozrywki w samochodach oferty strumieniowania pochodzące od zewnętrznych dostawców. Takie rozwiązanie ma istotną zaletę: w całości bazuje na istniejących architekturach informacyjno-rozrywkowych, co oznacza, że nie ma potrzeby modernizacji sprzętu.

Mówiąc prościej, Zync zajmuje się „wrażeniami pasażerów samochodów”, oferując im nowe usługi cyfrowej rozrywki, takie jak strumieniowe przesyłanie wideo, gry oraz rozwiązania e commerce (handel elektroniczny).
Christian Knörle, dyrektor Porsche Digital ds. budowania firm, powiedział:
Dla wielu kierowców cyfrowe i spersonalizowane rozwiązania samochodowe stają się coraz bardziej istotne. Dzięki Zync stwarzamy kolejną możliwość oferowania im aktualnych i popularnych formatów rozrywki.
Zync zamienia samochód w prywatne kino
Poza hostingiem wielu zróżnicowanych form współpracy w dziedzinie mediów Zync oferuje dostęp do wyselekcjonowanych bibliotek treści premium. Są one personalizowane za pomocą inteligentnych algorytmów i podsuwane użytkownikom na podstawie ich zainteresowań, aktualnego nastroju oraz czasu trwania podróży. Do 2023 roku planowana jest integracja kolejnych funkcji, takich jak interaktywne gry wideo czy zakupy online.
Start-upowy ekosystem Porsche
Z myślą o zwiększeniu swojej innowacyjności Porsche konsekwentnie rozwija własny ekosystem start-upów. Oprócz poszerzania portfolio modeli biznesowych za pośrednictwem Forward31 producent samochodów sportowych korzysta z wielu innych instrumentów, m.in. bezpośrednio inwestuje w obiecujące start-upy za pośrednictwem Porsche Ventures. Z kolei akcelerator APX – wspólne przedsięwzięcie Porsche i koncernu medialnego Axel Springer – koncentruje się na dalszym rozwoju początkujących firm. Porsche jest też partnerem otwartej platformy innowacji Startup Autobahn.
Najnowsze
-
6. Rajd Motocyklowy Weteranów – hołd na dwóch kołach dla tych, którzy nie wrócili z misji. Start już 24 kwietnia!
Wkrótce rusza 6. edycja Rajdu Motocyklowego Weteranów - start już 24 kwietnia 2025 roku. Setki motocyklistów, weteranów i pasjonatów ruszą w trasę, by oddać hołd tym, którzy nie wrócili z misji. -
Od kartingu do F1 Academy? Kornelia Olkucka walczy o marzenia we włoskiej Formule F4!
-
XPENG P7, G6 i G9 – wideo z pierwszych jazd w Polsce! Ceny, dane techniczne, rywale. Oto chińskie modele, które rzucają rękawicę Tesli
-
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie – poznaj nowe systemy w Toyocie C-HR
-
Audi Q4 e-tron – elektryczny SUV klasy premium dla nowoczesnych kierowców