Ten znany polski kucharz uwielbia włoską markę – jaką i dlaczego?
Kuchnia i motoryzacja mają wiele wspólnego. W obu przypadkach liczą się pasja, nieustanny rozwój oraz ciekawość świata - jako składniki gwarantujące zarówno udaną potrawę, jak i... godny pożądania samochód.
Spis treści
Właśnie te idee połączyły Maserati i Karola Okrasę, który został przyjacielem włoskiej marki na polskiej ziemi. Z tej okazji zorganizowano spotkanie, na którym eksperci Maserati opowiedzieli o nowym SUV-ie z punktu widzenia produktu i inżynierii, procesów projektowania i powstawania nowego Grecale oraz jego funkcjonalności w codziennym życiu, opisując główne cechy nowego członka rodziny Tridenta.
Po spotkaniu, można było odbyć przejażdżkę Grecale tam, gdzie powstało – w północnych Włoszech, dzięki technologii VR. To była krótka wycieczka wokół jeziora Garda, które znajduje się niedaleko Domu Maserati. Spotkanie zakończyła polsko-włoska kolacja w restauracji u przyjaciela marki – Karola Okrasy
Maserati i Karol Okrasa
Od wielu lat Karol Okrasa podróżuje po Polsce w poszukiwaniu nowych inspiracji, przygód, wyzwań oraz innowacji.
Lubię eksperymentować w kuchni i szukać nowych smaków, łącząc tradycyjną polską kuchnię z nowoczesnością. Innowacyjność w kuchni jest bardzo ważna, a najlepszym sposobem na szukanie inspiracji jest dla mnie podróżowanie i odwiedzanie nowych miejsc.
Wspólna pasja tworzenia niezwykłych produktów, połączyła drogi Karola Okrasy i Maserati.
Do 2025 r. wszystkie Maserati będą dostępne w wersji elektrycznej. Pierwszym modelem wyłącznie na prąd w historii producenta jest nowe GranTurismo, które trafi do sprzedaży już w 2023 r., a pierwszym w pełni elektrycznym SUV-em spod znaku trójzębu będzie nowe Grecale. Gama wariantów zasilanych prądem otrzyma nazwę Folgore.
To zresztą kolejny powód, dla którego skrzyżowały się drogi Maserati i Karola Okrasy. Szef kuchni aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych (PSPA), uczestniczył też w projekcie „Każda podróż ma znaczenie”, promującym elektromobilność wśród Polaków.
Pierwszym wspólnym projektem włoskiej marki i Karola Okrasy była wycieczka w okolice Zamościa za kierownicą Levante Hybrid – wyprawa w poszukiwaniu włoskich inspiracji, które można połączyć z lokalną, tradycyjną kuchnią.
Maserati Grecale – gama
Nowy SUV Grecale, w chwili premiery, jest dostępny do wyboru w trzech wersjach: GT i Modena (miękkie hybrydy) oraz Trofeo (benzynowy silnik V6). W przyszłym roku dołączy do nich wspomniana wersja w pełni elektryczna.
Grecale GT
Ze swoim 4-cylindrowym 300-konnym silnikiem z instalacją miękkiej hybrydy (mild hybrid) nawiązuje do koncepcji miasta i jego współczesnego minimalizmu. To samochód dla obywateli świata, pasujący do ich dynamizmu, ciekawości oraz świadomości mody. Jednak również dla kogoś, kto nieustannie poszukuje stylu definiującego jego osobisty charakter.
Grecale Modena
Z 4-cylindrową jednostką mild hybrid o mocy 330 KM cechuje wrodzona, ponadczasowa elegancja. To wersja adresowana na przykład do miłośników aktywności na świeżym powietrzu, którzy maksymalnie wykorzystują swój wolny czas.
Grecale Trofeo
Z potężnym silnikiem V6 o mocy 530 KM – SUV, który reprezentuje czystą adrenalinę. Jego „wybuchowe” osiągi stają się idealnym narzędziem, by podjąć nawet najbardziej osobiste wyzwanie.
Maserati – modele
Maserati produkuje obecnie:
- flagową limuzynę Quattroporte,
- sportowego sedana Ghibli,
- pierwszy, duży SUV Maserati – Levante,
- Grecale – mniejszy SUV.
Ghibli, Levante i Grecale są dostępne również w wersjach hybrydowych. Do kompletnego portfolio marki należą warianty wyposażone w benzynowe silniki V6 i V8 oraz w hybrydowe zespoły z jednostkami o 4 cylindrach, dysponujące napędem na tylne lub wszystkie koła.
Na szczycie gamy znajdują się dwa supersportowe modele:
- coupé Maserati MC20
- spyder Maserati MC20 Cielo.
Oba modele są zasilane przełomowym silnikiem Nettuno V6 – po raz pierwszy w jednostce napędowej standardowego samochodu seryjnego zastosowano rozwiązania techniczne pochodzące z F1.
Elektryczne Maserati
Nowe modele włoskiej marki GranTurismo dostępne są zarówno z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi, jak i z napędem w 100% akumulatorowo-elektrycznym. Przenoszą markę spod znaku trójzębu w przyszłość – jest już pierwszy samochód z gamy elektrycznych Maserati o nazwie Folgore.
Do 2025 r. wszystkie modele Maserati będą dostępne w wersji w pełni elektrycznej, a do 2030 r. cała gama Maserati będzie zasilana wyłącznie prądem.
Najnowsze
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
Hybryda z napędem na cztery koła, będąca dziełem inżynierów Peugeot Sport Engineered. Ten opis dotyczy zarówno startującego w 2023 roku w Le Mans modelu 9×8 Hypercar, jak i trochę łatwiej dostępnego 508 PSE. Sprawdziłyśmy w naszym teście, co oferuje francuski shooting brake ze sportowym akcentem. 508 SW PSE to inaczej mówiąc, sportowa ingerencja we francuskie […] -
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
-
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
Zostaw komentarz: