Jedziesz na wakacje autem? Uważaj na Mazurach, Pomorzu i Śląsku
Ponad połowa Polaków wybierze w tym roku kierunki wewnątrz kraju, a za środek transportu częściej będziemy wybierać auta. Czy jednak jesteśmy świadomi tego, co może spotkać nas na drodze? Czy popularne kierunki turystyczne są najniebezpieczniejsze?
Po przedłużonym lockdownie i związanych z pandemią obostrzeniach zbliżające się lato 2021 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych od co najmniej kilku lat. Spora część z nas planuje wypoczynek w nadchodzących tygodniach, a ponad połowa z nas spędzi go w kraju. Czy jednak jesteśmy gotowi na to, co może przydarzyć nam się po drodze na wymarzony urlop?
Brak możliwości wyjazdów ubiegłej zimy spowodował, że Polacy są spragnieni odpoczynku i relaksu. Nasze plany wyjazdowe są zróżnicowane, jednak większość rodaków deklaruje, że tego lata zostanie w kraju – aż 57% planuje wypoczynek w Polsce. Przychylniej też patrzymy na mniejsze miejscowości, poza największymi kurortami.
Najczęściej dochodzi do zdarzeń komunikacyjnych wymagających wsparcia ubezpieczyciela, należą województwa: pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz śląskie. Najbardziej newralgicznym momentem jest pod tym kątem sierpień. Odnotowuje się wtedy wzrost o 66% liczby zdarzeń na drodze w stosunku do średniej „poza sezonem”. W okresie wakacyjnym „najspokojniejszym” miesiącem jest czerwiec, lecz i tutaj wzrost jest znaczny i dochodzi do 31% więcej zdarzeń niż średnia z miesięcy „niewakacyjnych”.
Rosnący z dnia na dzień odsetek osób zaszczepionych, luzowanie obostrzeń, w tym tych związanych z ponownym uruchomieniem branży hotelarskiej i gastronomicznej – wszystko to daje nadzieję na to, że niebawem wrócimy do wakacyjnej „normalności”. Podczas wypoczynku nie należy jednak zapominać o rozwadze i dbaniu o swoje bezpieczeństwo i komfort – zwłaszcza gdy wybieramy się na niego samochodem. Warto zatroszczyć się o to już po drodze na wyczekiwany urlop.
Źródło: Global Assistance
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI