Honda Hawk 11 – retro naked z owiewką
Na targach w Osace zadebiutował motocykl Honda Hawk 11. To kuzyn modelu Africa Twin – oba jednoślady zasila ta sama jednostka. Oto japoński przepis na retro nakeda z owiewką.
Japoński producent wprowadza na rynek nakeda mocno inspirowanego stylem retro. Honda Hawk 11 jest zasilana kultową, dwucylindrową rzędówką z „Afryki”.
Czytaj: Honda CB1100 Hawk – nowy retro naked
Nie wiadomo jeszcze, czy silnik będzie oferować standardowe 102 KM. Być może producent zdecyduje się na zmniejszenie mocy. W ostatnim czasie ten sam silnik trafił do modelu CMX1100 Rebel, a także drogowego turystyka NT1100.
Niewykluczone, że Honda Hawk 11 będzie dostępna z dwoma wariantami skrzyni biegów: manualną i dwusprzęgłową DCT. To całkiem prawdopodobna informacja, ponieważ pozostałe modele są dostępne właśnie w takiej konfiguracji.
Przeczytaj koniecznie: Honda Africa Twin i Africa Twin Adventure Sports 2022
Jego kolejne wcielenie pracuje retro nakedzie Hawk 11. W tym motocyklu widać mocną inspirację stylistyką sprzed kilku dekad. Maszyna nawiązuje do modeli Hawk z przełomu lat 70. I 80., ale pod względem stylistyki stanowi zupełnie nowy rozdział.
Hawk 11 ma zainstalowaną sporą osłonę na wysokości przedniego, okrągłego reflektora. Nawiązuje ona do klasycznych motocykli sportowych. Wprawne oko zauważy nawiązanie do MV Agusty Superveloce. Ciekawym motywem są lusterka umieszczone poniżej linii kierownicy.
Producent nie ujawnił jeszcze ceny, ale można się spodziewać, że Honda Hawk 11 będzie tańsza niż Africa Twin. Motocykl ma mnij skomplikowane zawieszenie, a zamiast kolorowego wyświetlacza umieszczono okrągły, monochromatyczny ekran LCD.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: