
Grand Prix Austrii 2021: Max Verstappen wygrał po raz trzeci z rzędu!
Kierowca Red Bulla zastosował strategię dwóch pit stopów: wystartował na pośrednich oponach P Zero „żółtych”, a dwa kolejne przejazdy wykonał na twardych P Zero „białych”. Dwaj pozostali kierowcy, którzy finiszowali na podium – Valtteri Bottas z Mercedesa i Lando Norris z McLarena – zjeżdżali tylko po jednym razie, zmieniając ogumienie pośrednie na twarde.
Większość kierowców rozpoczęła wyścig na pośredniej mieszance. Czterej wystartowali na miękkich oponach P Zero „czerwonych” (obaj zawodnicy AlphaTauri i Astona Martina), a dwaj na twardych (Carlos Sainz z Ferrari i Kimi Raikkonen z Alfy Romeo).
Podczas wyścigu stosowano strategie jednego lub dwóch pit stopów. Ośmiu spośród 19 sklasyfikowanych zawodników zatrzymywało się po dwa razy – w tym dwaj z pierwszej czwórki na mecie.
Warunki były wyraźnie chłodniejsze niż w sobotę. Wyścig rozpoczął się pod zachmurzonym niebem, przy temperaturze powietrza na poziomie 24 stopni Celsjusza i temperaturze nawierzchni wynoszącej 32 stopnie.
Frederik Vesti (ART Grand Prix) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, wygrywając poranny trzeci wyścig Formuły 3. Na półmetku liczącego 24 okrążenia wyścig odebrał prowadzenie startującem z pole position Dennisowi Haugerowi (Prema). Dzięki drugiej lokacie Hauger wywalczył niesamowity rezultat w postaci trzech podiów podczas jednej rundy na Red Bull Ringu – powiększając przewagę w mistrzostwach nad Vestim.
Wszyscy kierowcy po raz pierwszy w tym sezonie korzystali z pośrednich opon P Zero „żółtych”: wszechstronnej mieszanki, która okazała się być dobrze dostosowana do płynnego układu austriackiego toru.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?