
Fotoradary na moście Poniatowskiego w kilka godzin złapały kilkuset piratów drogowych!
Dopiero co informowaliśmy, że kontrowersyjne fotoradary na moście Poniatowskiego w Warszawie zostały uruchomione, a już można powiedzieć, że ich lokalizacja okazała się strzałem w dziesiątkę. Przynajmniej póki co.
10 września fotoradary zamontowane na moście Poniatowskiego zostały przekazane w użytkowanie Inspekcji Transportu Drogowego i zostały zintegrowane z systemem centralnym CANARD. Od piątku, w ramach prowadzonych testów, sprawdzano m.in. czy urządzenia prawidłowo wykonują pomiary.
656 tys. mandatów z fotoradarów w 2020 roku. Rekordzista przekroczył prędkość o 142 km/h!
Z kolei we wtorek (14 września), w godzinach popołudniowych, trzy pierwsze urządzenia zostały przełączone w tryb rejestracji naruszeń. Już w ciągu pierwszych godzin pracy, urządzenia te zarejestrowały ponad 330 wykroczeń! Skąd tak dobry wynik?
Nie wskazał, kto prowadził auto na zdjęciu z fotoradaru, dostał 10x większą karę!
Trzeba pamiętać, że fotoradary mierzą prędkość pojazdów jadących wszystkimi pasami jezdni, a pomiary są prowadzone w obu kierunkach ruchu. Liczba potencjalnych piratów drogowych tym samym rośnie. ITD przypomina też, że zgodnie z niedawną zmianą przepisów, ograniczenie prędkości do 50 km/h obowiązuje przez całą dobę. Sugerując tym samym, że większe przekroczenia zarejestrowano w godzinach nocnych.
Fotoradar złapał ją, jak jechała Focusem 703 km/h. Nikt nie widział w tym nic dziwnego
Według nas głównym powodem tak dobrego, a właściwie to złego, wyniku, było zaskoczenie. Kwestia fotoradarów na moście Poniatowskiego ciągnie się już od kilku miesięcy i kierowcy zdążyli się do nich przyzwyczaić. Wielu z nich mogło nie spodziewać się, że zakończył się czas pobłażania. Bardzo możliwe, że kiedy informacja o aktywacji fotoradarów dotrze do kierowców, „urobek” będzie o wiele mniejszy.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?