Fotoradary na moście Poniatowskiego już działają. Posypią się mandaty?
Koniec bezkarności kierowców na warszawskim moście Poniatowskiego. Sześć, kontrowersyjnych fotoradarów, które zeszpeciły fasadę mostu, wreszcie, po kilku miesiącach od ich ustawienia, zaczęły działać.
Fotoradary, które zostały ustawione na warszawskim moście Poniatowskiego, zostały przyłączone do systemu CANARD. Co to oznacza? Że od teraz za przekroczenie prędkości kierowcy będą otrzymywać mandaty.
Fotoradary na moście Poniatowskiego już działają
Fotoradary są usytuowane po obu brzegach Wisły. Przy jezdni prowadzącej z centrum w kierunku Pragi stoją przy wieżycy, następnie nad ul. Solec, a także nad Wisłą. Dla jadących z Pragi do centrum pierwszy fotoradar kontroluje prędkość przed Wybrzeżem Szczecińskim, następny niemal na wysokości lewego brzegu Wisły, a ostatni nad ul. Kruczkowskiego.
Według informacji uzyskanych przez portal moto.pl, fotoradary przez kilka dni będą działać w trybie testowym, żeby sprawdzić, czy pomiary odbywają się w prawidłowy sposób. Po pozytywnym zakończeniu testów, już w przyszłym tygodniu, wykonane zdjęcia mogą być podstawą wystawiania mandatów.
Fotoradary na moście Poniatowskiego miały zacząć funkcjonować jeszcze przed wakacjami, ale cała ich uruchomienia procedura przedłużyła się z powodu kontrowersji związanych z wyglądem urządzeń. Konserwator Zabytków, który wcześniej wydał zgodę na ich montaż, po fakcie sugerował ich usunięcie, ponieważ ze względu na wymaganą prawem żółtą obudowę prezentują się w tym miejscu źle. Kolejnym powodem był stan techniczny mostu.
Czy fotoradary na moście Poniatowskiego są potrzebne?
Według danych warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich w 2018 roku średnio przez most przejeżdżało 47,5 tysięcy pojazdów, z czego 40 tysięcy przekraczało dozwoloną prędkość. Po zainstalowaniu fotoradarów na 45,5 tysięcy pojazdów limit ignorowało 19 tysięcy kierowców. I to mimo tego, że fotoradary nie były jeszcze uruchomione.
Najnowsze
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
Hybryda z napędem na cztery koła, będąca dziełem inżynierów Peugeot Sport Engineered. Ten opis dotyczy zarówno startującego w 2023 roku w Le Mans modelu 9×8 Hypercar, jak i trochę łatwiej dostępnego 508 PSE. Sprawdziłyśmy w naszym teście, co oferuje francuski shooting brake ze sportowym akcentem. 508 SW PSE to inaczej mówiąc, sportowa ingerencja we francuskie […] -
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
-
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP