Citroën C5 X – cena w Polsce. Samochód nie jest przesadnie tani
Citroën C5 X, będący połączeniem sedana, SUVa i kombi (i to są słowa producenta), ma tchnąć nowe życie w segment dużych samochodów. Dlaczego zdecydowano się na takie połączenie? Bo, według Citroëna, kierowcy oczekują dziś od samochodu krzepkości SUV-a, elegancji sedana i praktyczności kombi. Jakby się nad tym mocniej zastanowić, to coś w tym jest. A ile to połączenie kosztuje?
Crossover został zbudowany na platformie EMP2 i podstawę do jego budowy stanowiły Peugeot 508 i model DS9. Citroën zapewnia, że samochód zaskakuje swoim obszernym wnętrzem (rozstaw osi to 2785 mm), ilością miejsca dla pasażerów na tylnej kanapie, a 545 litrów przestrzeni bagażowej ma zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. To duży samochód, bo długość nadwozia wynosi 4805 mm, szerokość 1865 mm, a wysokość 1485 mm.
Citroën C5 X – cena w Polsce
Najtańsza odmiana Citroëna C5 X, w wersji wyposażenia Feel z z silnikiem 1.2 PureTech o mocy 130 KM z automatyczną, 8-stopniową przekładnią, kosztuje 135 900 złotych. Za 4000 złotych więcej znajdziemy pod maską silnik 2.0.
Silnik 1.6 PureTech o mocy 180 KM z 8-stopniową przekładnią będzie dostępny wyłącznie w najwyższej wersji wyposażenia – Shine. Minimalna cena to 168 900 złotych.
Na szczycie gamy jednostek napędowych jest hybryda plug-in o mocy 225 KM. Z tym silnikiem Citroën C5 X od 0 do 100 km/h rozpędza się w 7,8 sekundy i kosztuje minimum 192 400 złotych w wersji wyposażenia Feel Pack.
Citroën C 5X – wersje wyposażenia
W wersji wyposażenia Feel znajduje się tempomat, reflektory LED, automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja, składana kanapa, cyfrowe zegary, system multimedialny z ekranem 10″, Bluetoothem, Android Auto i CarPlayem, gniazda USB-C, 8-głośnikowy system audio, zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi, łopatki do zmiany przełożeń, wybór trybów jazdy, czujniki parkowania z tyłu i kilka dodatków z zakresu bezpieczeństwa.
W wersji Feel Pack Citroën C5 X oferuje dodatkowo automatyczne światła drogowe, czujniki parkowania z przodu, kamerę parkowania, bezkluczykowy dostęp, przyciemniane szyby tylne, trochę chromowanych dodatków, elektrochromatyczne lusterko wsteczne czy lepszy system multimedialny (z nawigacją).
Najnowsze
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
Hybryda z napędem na cztery koła, będąca dziełem inżynierów Peugeot Sport Engineered. Ten opis dotyczy zarówno startującego w 2023 roku w Le Mans modelu 9×8 Hypercar, jak i trochę łatwiej dostępnego 508 PSE. Sprawdziłyśmy w naszym teście, co oferuje francuski shooting brake ze sportowym akcentem. 508 SW PSE to inaczej mówiąc, sportowa ingerencja we francuskie […] -
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
-
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
Zostaw komentarz: