
Kultura motocyklowo-samochodowa Tokio – film
Tokio jest jednym z największych miast na świecie. Japonia słynie ciekawych upodobań, z nietypowych połączeń smakowych, momentami wyjątkowo ekscentrycznych i wyjątkowych dla innych narodowości teleturniejów i sportów. Dlatego nie powinien szczególnie zaskakiwać fakt, że nocami ulice Tokio zamieniają się niemalże w wesołe miasteczko. Także motoryzacyjne.
Różnokolorowe neony, migające światła, błyszczące, brokatowe karoserie… Po tym można rozpoznać Japończyków zakręconych na tle motoryzacji. Grupy są oczywiście różne – od motocyklowych, zwłaszcza stuntowych, przez takie, w których jedynym wymaganiem jest posiadanie odpowiednio tuningowanego pojazdu, do tych skupiających jedynie właścicieli np. przerobionych do bólu Lamborghini.
To właśnie bohaterowie poniższego filmu, nakręconego za pomocą kamery GoPro. Wśród wypowiadających się jest dziewczyna, która jako jedyna należy do grupy motocyklowej, czy Japończyk opowiadający historię swojej miłości do Lamborghini. W filmie znajdziemy esencję tego, co tę społeczność łączy – szybka i głośna jazda.
#t=499
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
6. Rajd Motocyklowy Weteranów – hołd na dwóch kołach dla tych, którzy nie wrócili z misji. Start już 24 kwietnia!
Wkrótce rusza 6. edycja Rajdu Motocyklowego Weteranów - start już 24 kwietnia 2025 roku. Setki motocyklistów, weteranów i pasjonatów ruszą w trasę, by oddać hołd tym, którzy nie wrócili z misji. -
Od kartingu do F1 Academy? Kornelia Olkucka walczy o marzenia we włoskiej Formule F4!
-
XPENG P7, G6 i G9 – wideo z pierwszych jazd w Polsce! Ceny, dane techniczne, rywale. Oto chińskie modele, które rzucają rękawicę Tesli
-
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie – poznaj nowe systemy w Toyocie C-HR
-
Audi Q4 e-tron – elektryczny SUV klasy premium dla nowoczesnych kierowców
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
W eleganckim pod względem technologicznym i mechanicznym swiecie samochodów liczy się nie tylko szybkość ale również poziom osobistej kultury samochodowej, nad którą także należy popracować i prestrzegać. Nie powinno się drażnić złośliwe człowieka pieszego głośnym krzykiem z samochodu gdyż wyjątkowo może nastąpić zdziwienie i gniewna oraz niewłaściwa emocjonalna reakcja na nieprzyjemny, niezrozumiały i niekulturalny bodziec.
Anonymous - 5 marca 2021
Zastosowanie klaksonu, megafonu lub świateł w świecie samochodów pomaga zachować kulturę i jej przestrzegać oraz ma lepszy sens komunikacyjny i daje pozytywny skutek.