Kultura motocyklowo-samochodowa Tokio – film
Tokio jest jednym z największych miast na świecie. Japonia słynie ciekawych upodobań, z nietypowych połączeń smakowych, momentami wyjątkowo ekscentrycznych i wyjątkowych dla innych narodowości teleturniejów i sportów. Dlatego nie powinien szczególnie zaskakiwać fakt, że nocami ulice Tokio zamieniają się niemalże w wesołe miasteczko. Także motoryzacyjne.
Różnokolorowe neony, migające światła, błyszczące, brokatowe karoserie… Po tym można rozpoznać Japończyków zakręconych na tle motoryzacji. Grupy są oczywiście różne – od motocyklowych, zwłaszcza stuntowych, przez takie, w których jedynym wymaganiem jest posiadanie odpowiednio tuningowanego pojazdu, do tych skupiających jedynie właścicieli np. przerobionych do bólu Lamborghini.
To właśnie bohaterowie poniższego filmu, nakręconego za pomocą kamery GoPro. Wśród wypowiadających się jest dziewczyna, która jako jedyna należy do grupy motocyklowej, czy Japończyk opowiadający historię swojej miłości do Lamborghini. W filmie znajdziemy esencję tego, co tę społeczność łączy – szybka i głośna jazda.
#t=499
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
Hybryda z napędem na cztery koła, będąca dziełem inżynierów Peugeot Sport Engineered. Ten opis dotyczy zarówno startującego w 2023 roku w Le Mans modelu 9×8 Hypercar, jak i trochę łatwiej dostępnego 508 PSE. Sprawdziłyśmy w naszym teście, co oferuje francuski shooting brake ze sportowym akcentem. 508 SW PSE to inaczej mówiąc, sportowa ingerencja we francuskie […] -
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
-
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
W eleganckim pod względem technologicznym i mechanicznym swiecie samochodów liczy się nie tylko szybkość ale również poziom osobistej kultury samochodowej, nad którą także należy popracować i prestrzegać. Nie powinno się drażnić złośliwe człowieka pieszego głośnym krzykiem z samochodu gdyż wyjątkowo może nastąpić zdziwienie i gniewna oraz niewłaściwa emocjonalna reakcja na nieprzyjemny, niezrozumiały i niekulturalny bodziec.
Anonymous - 5 marca 2021
Zastosowanie klaksonu, megafonu lub świateł w świecie samochodów pomaga zachować kulturę i jej przestrzegać oraz ma lepszy sens komunikacyjny i daje pozytywny skutek.