
Renault wspiera eko-edukację i zaprasza na webinar z ekspertkami o świecie bez plastiku – udział bezpłatny!
Odpady plastikowe i zmiany klimatyczne to największe obawy środowiskowe Polaków, ale wzrastająca świadomość ekologiczna nie idzie w parze z działaniem na rzecz środowiska oraz realną wiedzą. Na szczęście powstają inicjatywy, które mogą to zmienić! I główną rolę odgrywają w nich kobiety!
Ile plastiku jest obecnie w ekostystemie? Co dzieje się z opakowaniami z tworzyw sztucznych od momentu wyrzucenia do kosza? Jak ograniczyć plastik wokół siebie? I najważniejsze – czy świat bez plastiku jest możliwy?
Na te i inne pytania odpowiedzą Joanna Kądziołka i Marta Krawczyk podczas webinaru „Jak uwolnić świat od plastiku?” , w ramach kampanii Zielona Ostoja Renault.
Przeczytaj też: Renault zbadało ekologiczne postawy Polaków: „Jedna na cztery osoby w Polsce nie wie, co jest przyczyną ocieplenia klimatu”
Wybór ekspertek nie jest przypadkowy. Obie panie zajmują się na co dzień tematyką ekologii, dbania o środowisko i zrównoważonego gospodarowania odpadami. Joanna Kądziołka jest specjalistką Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste oraz pomysłodawczynią i koordynatorką takich akcji jak Festiwal Zero Waste czy kampanii edukacyjnej „Wrzucam. Nie wyrzucam”. Marta Krawczyk, związana z Rekopol SA, zajmuje się ecodesignem opakowań oraz ich przydatnością do recyklingu. Rozmowę z ekspertkami przeprowadzi ambasadorka Zielonej Ostoi – blogerka eko Paulina Górska.
Webinar „Jak uwolnić świat od plastiku?” odbędzie się w czwartek, 18 marca 2021 roku o godz. 18.00 na platformie www.zielonastoja.renault.pl/webinar. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.
Przeczytaj też: Pierwszy w Polsce ekolab otwarty dla każdego powstaje pod Warszawą. Co wspólnego ma z tym branża motoryzacyjna?
Zielona Ostoja Renault to pierwsza w Polsce otwarta dla każdego przestrzeń do kształtowania świadomości ekologicznej oraz realnego działania na rzecz środowiska. Pawilon powstaje z inicjatywy Renault Polska we współpracy z miastem Otwock, które na potrzeby projektu udostępniło przestrzeń na terenie Rezerwatu Świder. W oczekiwaniu na powstanie ekolabu na terenie Otwocka oraz na warsztaty, które mają odbywać się tam odbywać, organizatorzy postanowili przeprowadzić serię inspirujących spotkań online. Każde z nich podejmuje inne zagadnienie z zakresu ochrony środowiska naturalnego, takie jak ochrona zasobów leśnych, ograniczanie plastiku czy ekownętrze. Rozmowy z ekspertami z danej dziedziny przeprowadza Paulina Górska, autorka bloga Eko Paulina Górska.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: