Za 10 lat Jaguar będzie sprzedawać tylko samochody elektryczne
Jaguar dokonuje wielkiej transformacji, aby stać się firmą produkującą wyłącznie samochody elektryczne. Zmiana ma rozpocząć się w 2025 roku. Jaguar chce od 2030 roku sprzedawać już tylko samochody elektryczne.
Podobną drogą co Jaguar podąża Land Rover, który zapowiada, że w ciągu najbliższych pięciu lat wprowadzi na rynek sześć całkowicie elektrycznych samochodów, a do 2030 roku 60% sprzedaży będą stanowić modele elektryczne. Pierwszy całkowicie elektryczny model Land Rovera ma pojawić się w 2024 roku.
{{ image(34414) }}
Przeczytaj też: Jaguar Land Rover będzie wykorzystywać plastikowe odpady we wnętrzach samochodów nowej generacji
Raport Automotive News cytuje dyrektora generalnego Jagua Land Rover, Thierry’ego Bollore’a, który powiedział, że spodziewa się „prawie zerowej” produkcji samochodów z silnikami spalinowymi do 2039 roku. Stanowi to teoretyczną datę zakończenia produkcji pojazdów Land Rovera z silnikami ICE.
{{ gallery(3201) }}
Jaguar ma się stać liderem na rynku elektryków, dzięki w pełni elektrycznej gamie modeli zbudowanych na zupełnie nowej platformie elektrycznej. Samochody elektryczne Land Rovera mają być zbudowane na oddzielnej architekturze pojazdu elektrycznego, aby zapewnić „dwie wyraźne, niepowtarzalne osobowości”. Obie marki będą wykorzystywać technologię należącą do grupy Tata (właścicieli JLR), aby dokonać tej ambitnej transformacji.
Przeczytaj też: Jaguar Land Rover będzie testować samojezdne samochody!
JLR podało, że będzie wydawać około 3,5 miliarda dolarów rocznie na technologie elektryfikacji i rozwój usług związanych z pojazdami. JLR zapowiedział też, że zamierza osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla netto w całym łańcuchu dostaw, produktach i operacjach do 2039 roku.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: