Mini Vision Urbanaut – eksperyment projektantów, który przepowiada przyszłość marki? Zobaczcie te niesamowite wizualizacje
Mini zaprezentowało na platformie #NEXTGen cyfrową wizję jedynego takiego pojazdu na świecie – Mini Vision Urbanaut – koncepcję przestrzeni w zupełnie nowej formie, który do złudzenia przypomina nam pomysł Clarksona w jednym z odcinków Top Gear, aby stworzyć wnętrze samochodu niczym dzienny pokój!
Samochód studyjny wykorzystuje trzy „momenty Mini” – „Chill”, „Wanderlust” i „Vibe” – prezentując szeroką gamę scenariuszy użytkowania, które wykraczają daleko poza samą jazdę.Moment Chill zmienia samochód w swego rodzaju azyl, przystań, w której można się zrelaksować – lub pracować w pełnym skupieniu – podczas podróży. Wanderlust to „moment jazdy”, w którym kierowca może korzystać ze zautomatyzowanych funkcji jazdy Mini Vision Urbanaut lub samemu przejąć kierowanie. W momencie Vibe najbardziej liczy się czas spędzany z innymi ludźmi – a samochód maksymalnie się otwiera.
Przy zaparkowanym samochodzie przestrzeń kierowcy przekształca się w wygodną strefę wypoczynku. Deskę rozdzielczą można opuścić i przekształcić w „sofę”. Przednią szybę można otworzyć do góry, tworząc rodzaj „balkonu” z widokiem na ulicę, co zwiększa interakcję z otoczeniem samochodu i daje jeszcze większe poczucie przestronności.Centralna część samochodu ma otwarty charakter. Oferuje szybki dostęp do wszystkich miejsc, ale sama również służy jako miejsce do siedzenia, gdy samochód jest zaparkowany. Z boku samochodu naprzeciwko drzwi wnętrze uzupełnia niewielki stolik z rośliną.
Dynamiczne matrycowe reflektory i lampy tylne wyświetlają różne wielokolorowe grafiki odpowiednio do danej sytuacji – zapewniając nową formę komunikacji między samochodem a światem zewnętrznym.Znaczki MINI na słupku C po stronie kierowcy przypominają o odwiedzonych miejscach, festiwalach czy innych wydarzeniach. Występują w postaci umieszczonych za szybą grafik elementów kolekcjonerskich, niczym w witrynie.
Mini Vision Urbanaut definiuje odpowiedzialne podejście do zasobów. Oprócz wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu oznacza to również produkcję bez użycia chromu i skóry. Dominującym materiałem we wnętrzu jest zatem dzianina.
Najnowsze
-
Gosia Rdest z kolejnym podium w tym roku!
Autodromo Nazionale di Monza docenia zazwyczaj tych kierowców, którzy nie boją się wysokich prędkości, podejmują próby wyprzedzania w nielicznych zakrętach i wykorzystują błędy popełnione przez rywali. To właśnie oni, najlepsi z najlepszych, mają szanse stanąć na podium na włoskiej ziemi. Gosia Rdest w ostatnim wyścigu sezonu dowiodła, że należy do tego grona, zajmując trzecią pozycję w klasie Challenger. -
Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Czy trzeba wymieniać go na nowy?
-
Ford Puma 2024 – test. Miejski crossover ze sportowymi korzeniami
-
La Squadra One Shoot – do takich samochodów wzdychają fani motoryzacji!
-
8 typowych błędów, jakie polscy kierowcy popełniają na rondach
Zostaw komentarz: