
Motorsport dla zrównoważonego rozwoju – Cupra ogłasza udział w Extreme E!
Start marki w nowej formule wyścigów został ogłoszony podczas oficjalnego otwarcia pierwszego europejskiego Cupra Studio w Hamburgu. Zawody samochodów elektrycznych mają rozpocząć się na początku 2021 roku.
Inauguracyjny sezon zawodów Extreme E odbędzie się w pięciu częściach świata, charakteryzujących się skrajnie różnymi warunkami. Zgodnie z postulatem równości płci w sporcie za kierownicą elektrycznych samochodów wyczynowych zasiądą damsko-męskie duety kierowców. Zespoły zmierzą się z pogodą Arktyki, pustynią, lasami deszczowymi, lodowcami i klimatem oceanicznym – lokalizacje wyścigów zostały dobrane tak, by przybliżyć wpływ zmian klimatycznych na środowisko. Ogólnoświatowe zawody w pięciu lokalizacjach połączą rozrywkowy format z akcją uświadamiającą znaczenie elektryfikacji, równości i zrównoważonego rozwoju. Cupra jest pierwszą marką motoryzacyjną, która potwierdziła udział w wyścigach Extreme E.
Współpraca Cupry z firmą tuningową ABT rozpoczęła się w 2018 roku. Pierwszym projektem była sportowa wersja Leona Cupry oraz Cupra Ateca z silnikiem o mocy ponad 350 KM. Doświadczenia hiszpańskiej marki i niemieckiego przedsiębiorstwa mogą okazać się szczególnie przydatne w wyścigach Extreme E. Cupra stoi za zaprojektowaniem pierwszego w 100% elektrycznego samochodu wyścigowego, Cupry e-Racera, z kolei zespół ABT bierze udział w zawodach Formuły E od początku jej istnienia.
Nowy samochód wyścigowy Cupry i ABT Sportsline zaprezentowano podczas otwarcia w Hamburgu pierwszego w Europie i drugiego na świecie ekskluzywnego salonu Cupra. Wśród gości specjalnych wydarzenia był Mattias Ekström, ambasador marki, który weźmie udział w Extreme E. Nowy lokal Cupry, znajdujący się w poprzemysłowym budynku z początku XX wieku, łączy funkcję oficjalnego showroomu i warsztatu serwisowego. Dodatkowo przy budynku zorganizowano specjalny tor wyścigowy.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: