
Znamy zwycięzców konkursu Mercedesa „Eko Gwiazda 2020”!
Mercedes od lat uczy młodych ludzi na temat utylizacji zużytych baterii i akumulatorów. Uczniowie kręcą krótkie filmiki, co należy a czego nie należy robić, by chronić wody gruntowe i generalnie środowisko przed zanieczyszczeniem szkodliwymi substancjami. Najlepsze realizacje otrzymują cenne nagrody. Kto wygrał w tym roku?
W konkursie ekologicznym „Eko Gwiazda 2020”, któremu od 7 lat patronuje Mercedes-Benz Polska, wzięło udział blisko 70 uczniów i nauczycieli z 21 szkół. Zadaniem uczestników było wykonanie krótkiego filmu jak poprawnie utylizować baterie i akumulatory. W sytuacji pandemii i ograniczenia wychodzenia z domu, uczniowie wykazali się zaskakującą kreatywnością. Spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac jury wybrało trzy najlepsze realizacje.
Jury w składzie: Ambasador marki EQ, Andrzej Bargiel oraz Dorota Kucharska, Mirosława Rudzka i Ewa Łabno-Falęcka (Mercedes-Benz Polska), pierwsze miejsce przyznało Zuzannie Rucińskiej z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Legionowie, która pracowała pod opieką pani Anny Gogolewskiej, za film pt. „Bateria ma moc!”.
II miejsce zdobył film Natalii Lorek z XI Liceum im. Mikołaja Reja w Warszawie, pt. „EkoRap”, a III miejsce „Dla nas niewiele, a dla Ziemi przyszłość” autorstwa Gabrieli Maciaszek, uczennicy II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie.
Ambasadorami tegorocznej edycji konkursu byli Julia Wizowska – autorka bloga nanowosmieci.pl oraz książki „Nie śmieci”, w której sprawdza dokąd trafiają nasze śmieci i w jaki sposób są przetwarzane oraz Janusz Mizerny redagujący blog green-projects.pl, gdzie porusza tematykę ekologii, zielonej energii, zmian klimatycznych i zrównoważonego transportu. Swoimi działaniami zarówno w internecie, jak i w życiu codziennym starają się żyć w zgodzie z ideą „Zero Waste” oraz propagować troskę o środowisko.
Mercedes-Benz Polska od lat wspiera działania pro środowiskowe, angażuje się w projekty rewitalizacji parków (Parku Miejskiego w Jaworze czy polsko-niemieckie „Ogrody” w Parku Skaryszewskim w Warszawie), a na dachu siedziby w Warszawie działa „Pasieka Mercedes”. Plan koncernu Daimler AG to „Ambition 2039” czyli neutralność całej floty oraz zakładów produkcyjnych pod względem emisji CO2 do 2039 r. W Jaworze na Dolnym Śląsku już powstała nowa „inteligentna i zielona” fabryka silników i baterii elektrycznych, zasilana w całości wiatrową energią odnawialną.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: