Konrad Maruszczak

Wojsko uruchamia rezerwy paliwowe? Jest odpowiedź Orlenu

Internet obiegły zdjęcia i filmiki przedstawiające wojskowe cysterny przywożące paliwo na stacje sieci Orlen. Czy wojsko uruchamia rezerwy paliwowe, aby zlikwidować braki paliwa na stacjach ? Orlen odpowiada.

Czy rzeczywiście wojsko uruchamia rezerwy paliwowe? Czy jest źle z naszymi zapasami ważnych dla każdej gałęzi gospodarki paliw? Sprawdzamy!

Wojskowe cysterny na Orlenach. Co się dzieje?

Cysterna wojskowa, która zlewa paliwo do zbiorników na stacjach to raczej niecodzienny widok. A jednak internauci z różnych części kraju wysyłają zdjęcia i filmiki z takich sytuacji.

Coraz częściej pojawiają się spekulacje, że uruchamiane są wojskowe rezerwy paliwowe, aby zaopatrzyć stacje w odpowiednią ilość paliwa, którego ostatnio w wielu miejscach brakuje.

Paliwo w Polsce jest tanie, choć nie powinno

Sytuacja na polskim rynku paliw jest kuriozalna. Pomimo, że ceny ropy naftowej na rynkach rosną, a złotówka traci na wartości, na stacjach jest wyjątkowo tanio. Według analityków, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki litr powinien kosztować ok. 7 zł. Niewykluczone, że właśnie tyle będzie kosztował po wyborach, ale nie uprzedzajmy faktów.

Co ciekawe, tanim paliwem zaczęli się także interesować kierowcy zza granicy. W przygranicznych miejscowościach odnotowuje się znaczne zwiększenie zainteresowania polskim paliwem ze strony Czech, Słowacji czy Niemiec.

Na Orlenach brakuje paliwa?

Na wielu stacjach polskiej sieci paliw można było znaleźć informację o awariach dystrybutorów. Jednak tutaj także doszło do kuriozum, bowiem dziwnym trafem w różnych miejscach w Polsce dystrybutory zaczęły „psuć się” na potęgę.

To spowodowało, że zaczęto spekulować o brakach paliwa, dlatego widok wojskowych cystern może sugerować, że uruchomiono rezerwy paliwowe.

rezerwy paliwowe

Wojsko i rezerwy paliwowe – czy Orlen bierze paliwo z rezerw? Jest odpowiedź koncernu

Biuro prasowe Orlenu wydało komunikat:

Jak widać, Orlen stanowczo dementuje te informacje. Koncern podaje, że korzystanie z wojskowych cystern pomaga w utrzymaniu łańcucha dostaw i ta możliwość była już wykorzystywana w przeszłości (na początku 2022 roku, po napaści Rosji na Ukrainę).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze