Elon Musk szuka Polaków do pracy. Zarobki w fabryce Tesli robią duże wrażenie
Budowa fabryki Tesli w Niemczech była prawdziwym strzałem w dziesiątkę, a czego dowodem jest doskonała sprzedaż elektrycznych samochodów Elona Muska. Aby utrzymać dobrą passę potrzebni są pracownicy, a z tymi ostatnio jest mały problem. Stąd atrakcyjne oferty kierowane do Polaków.
Spis treści
- Praca w Gigafactory Berlin Tesli już czeka
- Ile zarabia się w fabryce Tesli w Niemczech?
- Czy warto zatrudnić się w fabryce Tesli pod Berlinem?
Praca w Gigafactory Berlin Tesli już czeka
W znajdującej się pod Berlinem fabryce Tesli pracuje obecnie 11 tys. osób, które mogą wyprodukować nawet 300 tys. samochodów rocznie. Ambitne plany zakładają zwiększenie produkcji do 500 tys. aut rocznie, a to wymaga podwojenia załogi. Plan wbrew pozorom realistyczny, co potwierdzają wyniki sprzedaży. Wielokrotnie w tym roku najchętniej wybieranym nowym samochodem w Europie była Tesla Model Y.
Jest też jeszcze jeden czynnik. Gigafactory Berlin rozwiązała miesiąc temu umowę z agencjami pracy. Potrzebne jest jej więc nowe źródło pracowników. Jedną z okazji na pozyskanie ich będą Targi Pracy w Szczecinie, które odbędą się 25 października.
Ile zarabia się w fabryce Tesli w Niemczech?
Na temat zarobków i wymogów w fabryce Tesli pisała ostatnio „Rzeczpospolita”. Okazuje się, że zatrudnienie może teoretycznie zdobyć niemal każdy:
Tesla szuka pracowników o różnym poziomie umiejętności, doświadczenia i wykształcenia. Również doświadczenie w branży motoryzacyjnej nie jest konieczne.
Z jaką prędkością można przejeżdżać przez przejście dla pieszych? W przepisach jest pułapka
Dziennik dotarł też do orientacyjnych stawek na jakie można liczyć w fabryce Tesli:
- pracownik przy taśmie – 13 tys. zł
- technik-mechatronik – 15 tys. zł
- kierownik zespołu – 23 tys. zł
- programista – 25 tys. zł
- inżynier – 28 tys. zł
„Rzeczpospolita” zauważa, że w porównaniu do stawek oferowanych w zakładach niemieckich producentów, oferta wbrew pozorom nie jest bardzo atrakcyjna. Ale fabryka Tesli ma inną przewagę.
Czy warto zatrudnić się w fabryce Tesli pod Berlinem?
Elon Musk szuka szczególnie Polaków, ponieważ zakład Tesli znajduje się około 60 km od granicy. Wiele osób może więc swobodnie dojeżdżać codziennie z własnego domu. Dla wielu to dostateczna rekompensata nieco niższych zarobków, szczególnie że jak na polskie warunki są one bardzo wysokie.
Osoby zatrudnione przez Teslę mogą także liczyć na wsparcie w organizowaniu dojazdów, a nawet w przeprowadzce. Oprócz tego firma oferuje 30 dni urlopu, dostęp do opieki zdrowotnej oraz własny program emerytalny.
Najnowsze
-
Gosia Rdest z kolejnym podium w tym roku!
Autodromo Nazionale di Monza docenia zazwyczaj tych kierowców, którzy nie boją się wysokich prędkości, podejmują próby wyprzedzania w nielicznych zakrętach i wykorzystują błędy popełnione przez rywali. To właśnie oni, najlepsi z najlepszych, mają szanse stanąć na podium na włoskiej ziemi. Gosia Rdest w ostatnim wyścigu sezonu dowiodła, że należy do tego grona, zajmując trzecią pozycję w klasie Challenger. -
Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Czy trzeba wymieniać go na nowy?
-
Ford Puma 2024 – test. Miejski crossover ze sportowymi korzeniami
-
La Squadra One Shoot – do takich samochodów wzdychają fani motoryzacji!
-
8 typowych błędów, jakie polscy kierowcy popełniają na rondach
Zostaw komentarz: