XII Zlot Baby na motóry, 6-9 lipca 2023, Beskid Niski – zaproszenie
Barbara Grad-Kowalczyk oraz motocyklistki z grupy enduro, zapraszają na XII zlot Baby na motóry! 6-9 lipca 2023, Beskid Niski.
Który to już zlot grupy „Baby na motóry!”? Gdzie odbywały się wcześniej?
Barbara Grad-Kowalczyk: To jest XII zlot Baby na motóry, organizowany przez motocyklistki z grupy . W ostatnich latach zlot odbywał się raz w roku, zawsze w drugi weekend lipca. Termin jest stały, tak żeby z wyprzedzeniem można go było wpisać w swój kalendarz. Zloty są organizowane w różnych miejscach w Polsce. W ubiegłym roku były to Mazury, a lata poprzednie to m.in. Sudety, okolice Kłodzka, województwo świętokrzyskie czy pojezierze drawskie. W tym roku bawimy się razem w Beskidzie Niskim.
Jak wygląda organizacja takiego zlotu od środka? Te same dziewczyny zajmują się organizacją, czy to się zmienia?
Barbara Grad-Kowalczyk: Organizacją zlotów zajmują się koleżanki z grupy, za każdym razem jest to inna dziewczyna prowadząca, która może liczyć na mocne wsparcie. Swoim doświadczeniem służą min. założycielki grupy oraz dziewczyny, które taki zlot organizowały w przeszłości.
Organizacja zlotu polega głównie na znalezieniu fajnego miejsca spotkania, ogarnięciu ewentualnych rezerwacji i zapisów, wytyczeniu fajnej trasy motocyklowej, zarówno terenowej, jak i asfaltowej. A także na zadbaniu, żeby wszystkie potrzebne informacje dotarły do dziewczyn, które będą brały udział w zlocie.
Jak typujecie miejsce na zlot? Jakie powinno spełniać warunki?
Barbara Grad-Kowalczyk: Jest pewna dowolność w wyborze miejsca, może to być pole namiotowe, agroturystyka czy jakiś ośrodek. Powinno ono pomieścić kilkadziesiąt osób i oferować możliwość budżetowego noclegu – na przykład możliwość rozbicia namiotów (bo namiot jest najczęściej wybieraną opcją noclegową przez dziewczyny). Fajnie, jeśli baza znajduje się w pięknym miejscu, ma miejsce na ognisko i dach, by schować się przed deszczem…
Jakich tras i programu podczas Waszego zlotu można się spodziewać?
Barbara Grad-Kowalczyk: Mamy wytyczone trasy offroad’owe i asfaltowe, wśród których każda dziewczyna znajdzie coś dla siebie. Można skorzystać z krótkiego szkolenia jazdy w terenie, prowadzonego przez jedną z koleżanek. Będzie ognisko, pieczenie kiełbasek, mierzenie wysokości myszki i pokaz zdjęć z babskich podroży. Żaden z tych punktów nie jest obowiązkowy, można po prostu przyjechać i pobyć w ekipie motocyklistek, które łączy ta sama pasja.
Więcej o grupie: Baby na motóry!
To impreza dla każdej motocyklistki? Jakiś poziom umiejętności jazdy w terenie jest wymagany?
Barbara Grad-Kowalczyk: Do zlotu może dołączyć każda dziewczyna, nawet ta, która swoją motocyklową przygodę dopiero zaczyna. Jestem przekonana, że ze zlotu wróci bogatsza o nowe doświadczenia i umiejętności. Trasy zaplanowane będą tak, że dla każdego znajdzie się coś ciekawego.
Są jeszcze wolne miejsca? Można się zapisać?
Barbara Grad-Kowalczyk: Miejsca ogranicza jedynie teren na którym można rozbić namioty, a ten jest ogromny! Zlot odbywa się w drugi weekend lipca i do tego czasu można się zapisywać na stronie wydarzenia https://www.facebook.com/events/1665814290484304/. Zapraszamy!
XII Zlot Baby na motóry 2023
Miejsce: Gospodarstwo Agroturystyczne, Beskid Niski
Do dyspozycji będzie sala kominkowa, konferencyjna i bilardowa oraz miejsce na ognisko.
Data zlotu: 6-9 lipca 2023
Do wyboru są następujące miejsca:
- namiot + dostęp do łazienki: 25 zł/noc/osoba
- miejsce w pokoju 10 osobowym w którym jest 5 łóżek łóżek piętrowych, łazienka na zewnątrz: 50 zł/noc
- miejsce w pokoju (2 pokoje, 8 miejsc) 4 osobowym z łazienką na zewnątrz 55 zł/noc
- miejsce w pokoju dwuosobowym z łazienką (5 pokoi, 10 miejsc) 90 zł/noc
- ***Posiłki***
- śniadanie 28 zł
- obiadokolacja również w opcji wege 40 zł
Grupę „Baby na motóry!” na Facebooku znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/groups/babynamotory/
Więcej informacji o Zlocie „Baby na motóry!” na Facebooku znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/events/1665814290484304/
Grupa „Baby na motóry!” powstała w 2016 roku i skupia motocyklistki enduro, niezależnie od marki motocykla. Głównym postanowieniem założycielek jest to, by grupa składała się głównie z dziewczyn, które lubią uprawiać szeroko pojęty off-road motocyklowy. Niekoniecznie ma to być hard enduro, ale również turystyka szutrowa, czy jazda “w koło komina” po okolicznych drogach gruntowych. Grupa „Baby na motóry!” – wszystko w jednym miejscu, dla kobiet z nastawieniem na motocykle terenowe!
Najnowsze
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
Volvo Cars Tech Hub w Krakowie obchodzi drugą rocznicę działalności. Firma chwali się, że to właśnie tam powstały kluczowe technologie dla nowego elektrycznego sedana ES90. Ale czy rzeczywiście polscy inżynierowie mieli tak duży wpływ na ten samochód? Przyjrzyjmy się faktom. -
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
-
Polskie warsztaty na skraju bankructwa? Długi sięgają 458 mln zł, a wiarygodność płatnicza spada
-
Elektryczny SUV – sprawdź model EX90 od szwedzkiej marki Volvo
Zostaw komentarz: