Sposoby na dziecięcą nudę
Podczas wielogodzinnych podróży wakacyjnych dzieci łatwo się nudzą, a znudzone – zaczynają rozrabiać i marudzić. To uciążliwie dla pozostałych pasażerów, w szczególności zaś dla kierowcy. W jaki sposób sprawić, by początek wakacji nie kojarzył się z koszmarem jazdy?
Konsole wideo i odtwarzacze DVD, książeczki z ulubionymi bajkami – to oczywiście zawsze dobre rozwiązania. Jednak dużą przyjemnością dla dzieci są gry pobudzające ich wyobraźnię i kreatywność, w które mogą się bawić wspólnie z rodzicami.
fot. Chevrolet
|
Oto kilka propozycji:
- Dwadzieścia pytań: Jedna osoba wymyśla słowo, natomiast zadaniem innych osób jest odgadnięcie tego słowa poprzez zadanie maksymalnie 20 pytań.
- Szpieg: Wszyscy muszą zgadnąć, co zobaczył jeden z graczy i o czym teraz myśli.
- Jakie to zwierzę?: Pomyśl o jakimś zwierzęciu i poproś innych graczy o zadawanie pytań na jego temat – czy potrafi pływać? Czy lata? Czy jest dzikie czy udomowione? Należy udzielać jedynie odpowiedzi tak lub nie i ewentualnie dodawać krótkie opisy.
- Alfabet: jeden z graczy wybiera kategorię (zwierzę, państwo lub miejsce), a pozostali gracze muszą podać słowa z danej kategorii rozpoczynające się od poszczególnych liter alfabetu.
- Papier, kamień, nożyce: Gracze trzymają jedną rękę dłonią do góry i kładą na niej drugą dłoń zaciśniętą w pięść. Podczas liczenia do trzech gracze uderzają pięścią w dłoń. Na „trzy” należy zmienić pięść w jeden z trzech kształtów: kamień (zaciśnięta pięść), papier (otwarta dłoń) lub nożyce (dwa palce w kształcie litery „V”). Kamień wygrywa z nożycami, niszcząc je. Papier wygrywa z kamieniem, okrywając go. Nożyce wygrywają z papierem, rozcinając go. Jeśli dwóch graczy wybierze ten sam kształt, należy powtórzyć rundę.
- Niekończąca się opowieść: Jeden z podróżnych wymyśla tytuł historii. W oparciu o ten tytuł kolejna osoba podaje pierwsze zdanie opowiadania – „Za górami, za lasami mieszkał sobie…”. Trzecia osoba kontynuuje historię, dodając kolejne zdanie, itd.
Mogą to być konkursy z nagrodami – zawsze przyjemniej jest grać „o coś”. Możemy też dzieciom zaproponować tworzenie dziennika podróży, notowanie rzeczy oglądanych podczas jazdy, wklejanie pocztówek do albumu.
Nie zapominajmy też o przerwach w podróży. Piętnaście minut, by coś zjeść, rozprostować kości i skorzystać z toalety – to przyda się zarówno dzieciom, jak i kierowcy i pozostałym podróżnym.
Źródło: Chevrolet
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Zostaw komentarz: