Jesteś miłośnikiem samochodów z „blitz” na masce? Producent oferuje wirtualne zwiedzanie kolekcji Opel Classic
Opel Classic umożliwia wirtualne zwiedzanie bogatej kolekcji dokumentującej ponad 120 produkcji samochodów i 159 lat historii marki.
Na początek na stronie marki Opel udostępniono trasy tematyczne „Napęd alternatywny”, „Sporty motorowe”, „Szalone lata 20. XX wieku” oraz „Mobilność dla każdego”. Niemiecki producent samochodów oferuje wirtualną podróż przez najważniejsze wydarzenia w historii Opla. Wystawę urządzoną w dawnej stacji załadowczej K6 na terenie fabryki w Rüsselsheim można zwiedzać przez całą dobę, 365 dni w roku.
Oglądając zdjęcia w technice 360 stopni, goście mogą wirtualnie przechadzać się po wystawie i podziwiać kolekcję Opel Classic. Marka ze znakiem „blitz” posiada prawdziwe skarby, w tym ponad 600 zabytkowych samochodów i modeli studyjnych, a także ponad 300 innych eksponatów, od maszyn do szycia marki Opel do silnika samolotowego. Żółtymi punktami z odnośnikami do informacji oznaczono pojazdy należące do danej trasy tematycznej. Zainteresowani mogą wyświetlić zbliżenie danego eksponatu — roweru, motocykla albo samochodu seryjnego lub koncepcyjnego. Kliknięcie info-punktu powoduje otwarcie okienka z opisem historycznego znaczenia eksponatu i danymi technicznymi.
Trasa „Napęd alternatywny” jest poświęcona niezwykłym samochodom koncepcyjnym. Należą do nich między innymi bijący rekordy RAK 2 z 1928 r. z potężnym napędem rakietowym z tyłu, wczesne elektryczne prototypy, takie jak Opel Impuls I z 1990 r., oraz testowane z sukcesem pojazdy napędzane wodorem – w większości oparte na modelu Zafira – czyli Ople HydroGen 1 do 4.
Pod szyldem „Sporty motorowe” Opel Classic wirtualnie prezentuje legendarne samochody rajdowe. Prawdziwymi rarytasami są pojazdy, które zapewniły zwycięstwa takim kierowcom jak Walter Röhrl — mistrz Europy z 1974 r. (Opel Ascona) i mistrz świata z 1982 r. (Opel Ascona 400) — czy Jochi Kleint, który w 1979 r. wywalczył mistrzostwo Europy również Oplem Asconą. Można także zobaczyć wyjątkowego Opla Kadetta 4×4 przygotowanego do startu w Rajdowych Mistrzostwach Świata i wykorzystanego w Rajdzie Paryż-Dakar. Czasy współczesne reprezentuje Opel ADAM R2 – czterokrotny triumfator Mistrzostw Europy Juniorów w latach 2015–2018 – oraz najnowszy Opel Corsa‑e Rally, pierwszy na świecie elektryczny samochód rajdowy!
Trzecia trasa tematyczna to przypomnienie „Szalone lata 20. XX wieku”, czyli czasów nieokiełznanego ducha wynalazczości, który podsycał pragnienie ustanawiania światowych rekordów. Konstruowano wtedy wyścigowe rowery, rakietowe motocykle, a nawet samoloty. Ponadto wprowadzenie linii montażowej jako nowego, efektywnego sposobu produkowania samochodów spowodowało gwałtowny spadek cen dla klientów i sprawiło, że modele takie jak Opel „Laubfrosch” stały się dostępne dla wielu.
Kontynuacją tej historii może być trasa nr 4: „Mobilność dla każdego”. Po Oplach „Doktorwagen” i „Laubfrosch” to przede wszystkim kompaktowe modele z Rüsselsheim zmotoryzowały miliony ludzi. Pierwszy Kadett wyjechał na drogi 85 lat temu. Od tego czasu pojawiło się już dziesięć kolejnych generacji Kadetta i Astry. Pod koniec bieżącego roku Opel zaprezentuje następną nową Astrę, która po raz pierwszy będzie oferowana także w wersji zelektryfikowanej.
Najnowsze
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
Hybryda z napędem na cztery koła, będąca dziełem inżynierów Peugeot Sport Engineered. Ten opis dotyczy zarówno startującego w 2023 roku w Le Mans modelu 9×8 Hypercar, jak i trochę łatwiej dostępnego 508 PSE. Sprawdziłyśmy w naszym teście, co oferuje francuski shooting brake ze sportowym akcentem. 508 SW PSE to inaczej mówiąc, sportowa ingerencja we francuskie […] -
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
-
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP