Paula Lazarek

Skoda testuje okulary HoloLens – w czym mogą pomóc i jak działają?

Skoda Auto FabLab testują zastosowanie technologii rzeczywistości rozszerzonej w utrzymaniu linii produkcyjnych w ramach projektu pilotażowego.

Dzięki temu rozwiązaniu instrukcje, listy kontrolne czy inne dokumenty są wyświetlane jako obrazy holograficzne w bezpośrednim polu widzenia pracownika. Widok przez okulary AR może zostać również udostępniony podczas wideokonferencji poświęconych szkoleniom technicznym i pracom serwisowym.

Podczas rozmów wideo technicy mogą używać okularów HoloLens, aby pokazać to, co widzą na linii, i skonsultować się ze współpracownikami, którzy nie są na miejscu. Okulary mogą być również używane do udostępniania plików i innych dokumentów podczas szkoleń technicznych.

Okulary AR mogą wyświetlać hologramy instrukcji i list kontrolnych podczas konserwacji technicznej. Gdy pracownik zeskanuje kod QR na odpowiednim sprzęcie, dokumenty interaktywnie poprowadzą go krok po kroku przez prace konserwacyjne, między innymi za pomocą zdjęć i filmów. Dzięki temu technicy mogą przez cały czas mieć wolne ręce. Po wykonaniu zadania technik odznacza je ruchem ręki na hologramie.

Okulary HoloLens znacznie ułatwiają również prace naprawcze, ponieważ – dzięki instrukcjom wideo – nie trzeba już odwoływać się do obszernych instrukcji technicznych.

HoloLens składa się z okularów, które sprawiają, że hologramy są widoczne oraz z aparatu-projektora. Soczewki zapewniają doskonałe widzenie peryferyjne, a wirtualne wyświetlacze uzupełniają rzeczywiste otoczenie. Wizjer można w dowolnym momencie podnieść, aby opuścić obszar rozszerzonej rzeczywistości.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze