Nowy silnik z Polski! Opel wyprodukuje go w Tychach
To wspaniała wiadomość dla polskiej branży motoryzacyjnej - jednostka trzycylindrowa Opla zjeżdża już z taśm tyskiej fabryki.
Warto podkreślić, że aby uruchomić nową linię montażową, zakład w Tychach został doinwestowany kwotą 250 mln EUR, która umożliwiła zwiększenie wydajności i uruchomienie produkcji 3‑cylindrowego silnika benzynowego 1.2 Turbo PureTech. Dziś moce produkcyjne fabryki szacowane są na poziomie do 460 000 silników, co – wg Groupe PSA, czyli właściciela min. Opla – powinno zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów na silniki benzynowe.
Za sprawą nowej linii montażowej silnik benzynowy Turbo PureTech – czterokrotnie z rzędu nagrodzony tytułem „Engine of the Year” – stopniowo staje się dla Groupe PSA silnikiem światowym. Silniki EB (wolnossące i turbodoładowane) są obecnie produkowane we Francji (Douvrin, Trémery) i Chinach (Xiangyang), od 2019 r. będą produkowane na Węgrzech (Szentgotthárd) i w Maroku (Al‑Kunajtira), zaś od 2020 r. – w Indiach (Hosur).
Dotychczas wyprodukowano 3,8 mln silników EB, a dodatkowe moce produkcyjne są odpowiedzią na rosnący popyt rynkowy, w tym w szczególności na nowe modele Opla i Vauxhalla, wykorzystujące platformy i technologie Groupe PSA. Silnik ten charakteryzuje się m.in. zmniejszonym o 4% średnim zużyciu paliwa (w porównaniu z poprzednią generacją).
„Chciałbym podkreślić, że załoga z Tychów udowodniła, że ma zdolność zwiększenia wydajności, co skłoniło nas do zainwestowania w modernizację zakładu i powierzenia mu produkcji naszego najnowocześniejszego silnika. Zakład w Tychach ma teraz przed sobą zrównoważoną przyszłość i w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu produkcji w Groupe PSA. Obiekt przeorganizowano na potrzeby produkcji silników do pojazdów 5 naszych marek i zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania klientów na ten wielokrotnie nagradzany silnik” — powiedział Carlos Tavares, prezes zarządu Groupe PSA.
„Fabryka w Tychach powraca do gry jako członek Groupe PSA. Cała załoga jest gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom, jakie przed nami stoją. Zakład przeszedł gruntowną modernizację przy odpowiednim poziomie inwestycji, aby zapewnić najwyższy poziom efektywności wśród najnowocześniejszych zakładów fabryk silników w Europie. Jesteśmy dumni z tego, że możemy przyczynić się do przechodzenia kierowców na niskoemisyjne silniki benzynowe PureTech” — powiedział Arkadiusz Suliga, dyrektor zakładu w Tychach.
Najnowsze
-
Kierunkowskaz na rondzie włączają niedouczeni kierowcy – kiedy możesz to zrobić a kiedy nie wolno?
To jeden z tych problemów, jaki rozpala dyskusje nie tylko kierowców, ale także instruktorów jazdy oraz egzaminatorów - kiedy włączać kierunkowskaz na rondzie. Używanie kierunkowskazów to jedna z podstawowych czynności, jaką musi wykonywać kierujący, więc jak to możliwe, że są wokół tego kontrowersje? Uspokajamy - to nie wina złych przepisów, tylko niedouczonych kierowców. -
Elektroniczne winiety Węgry – co warto wiedzieć o węgierskim systemie opłat drogowych?
-
Pachnieć Rolls-Roycem? Teraz można! Marka wprowadza nowy zapach perfum Rolls-Royce Scent
-
Citroen C5 X PHEV 225 KM – test. Hybryda, która cię zaskoczy
-
70 990 zł za nowe, spalinowe auto z takim wyposażeniem? MG3 miażdży konkurencję!
Zostaw komentarz: