„126 dni na „kanapie”. Motocyklem dookoła świata” Tomasz Gorazdowski i Michał Gąsiorowski
Czy łatwo jest wyruszyć w podróż dookoła świata? Czy można porwać się na to całkiem spontanicznie i bez większego przygotowania? I czy taka podróż może zakończyć się sukcesem? Książka 126 dni na „kanapie". Motocyklem dookoła świata pokazuje, że na wszystkie te pytania można odpowiedzieć twierdząco.
fot. Bezdroza.pl |
Autor książki, nie mając nawet prawa jazdy, wpadł na pomysł, że objedzie świat na motorze. I jak pomyślał – tak zrobił. Udowodnił, że marzenia można zrealizować, o ile tylko ma się wystarczająco dużo zapału i konsekwencji, a także odrobinę szczęścia
Uczestnicy wyprawy – dziennikarze radiowej Trójki Tomek Gorazdowski i Michał Gąsiorowski spędzili cztery miesiące na „kanapach” – motocyklowych siodłach. Odwiedzili 19 krajów, przejechali ponad 21 tysięcy kilometrów.
Podróżowali przez pustynny Iran, tajlandzką dżunglę i malezyjskie herbaciane wzgórza. Przejechali w poprzek Indie i Amerykę Północną.
Napisana żywym językiem, pełna humoru książka jest zapisem ich wyprawy – przygód, spotkań z ludźmi, zmagań z upałem, kurzem, własnym zmęczeniem i biurokracją. Przede wszystkim jest jednak pochwałą życia niestroniącego od wyzwań i wypełnionego ciekawością świata, obowiązkową lekturą dla obieżyświatów, niespokojnych duchów i niestrudzonych poszukiwaczy przygód.
Od autora:
„Elfowie i smoki! – Dla ciebie i dla mnie ważniejsze są ziemniaki i kapusta!” – powiedział do swojego syna Sama Hamfast Gamgee w gospodzie „Pod bluszczem”
(J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni).
Choć na co dzień poruszamy się w świecie kapusty i ziemniaków, to raz na jakiś czas, może raz w życiu, dla zdrowia psychicznego, dla wspomnień, dla przygód warto przenieść się w świat elfów i smoków. Tym
„…marzenia można zrealizować, o ile tylko ma się wystarczająco dużo zapału i konsekwencji.” |
fot. z archiwum Tomasza Gorazdowskiego |
właśnie była dla mnie podróż motocyklem dookoła świata. Przygodą i wielkim wyzwaniem, bo przed wyjazdem nasze doświadczenie motocyklowe było bliskie zera. A w zasadzie… po prostu zerowe. A jednak się udało. Na dodatek była to radiowa podróż dookoła świata – codziennie trzeba było znaleźć coś ciekawego, o czym warto by opowiedzieć słuchaczom radiowej Trójki, a nie zawsze tematy same pchały nam się w ręce.
Książka opowiada o dramatycznych przygodach w Iranie, starciach z indyjską rzeczywistością, azjatyckim raju, który potrafi być piekłem i walce z amerykańską biurokracją… Jednak przede wszystkim chciałbym, by była dowodem na to, że jak się bardzo chce, to można osiągnąć prawie wszystko. Mam nadzieję, że w nasze ślady pojedzie wiele osób, którym po przeczytaniu tej książki będzie po prostu łatwiej. Wtedy będę miał poczucie, że na coś się przydałem.
Tomek Gorazdowski
Książkę 126 dni na „kanapie”. Motocyklem dookoła świata można nabyć tutaj w cenie 39,90 zł.
Format: 15 cm x 21 cm
Objętość: 270 stron
Okładka: miękka
W książce ponadto: mapki, rysunki, kolorowe zdjęcia, profile tras
Miejsce wydania: Kraków
Wydawca: Wydawnictwo Bezdroża
Spis treści
WSTĘP
ROZDZIAŁ 1. EUROPA
Pierwsze kilometry
ROZDZIAŁ 2. TURCJA
Herbata, kawa i pierwsze przygody z motocyklem
ROZDZIAŁ 3. IRAN
Na osi zła
ROZDZIAŁ 4. ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE
Bogactwo z piasku
ROZDZIAŁ 5 .INDIE
Kraj zapomniany przez Boga
ROZDZIAŁ 6. TAJLANDIA
Sawadee
ROZDZIAŁ 7. MALEZJA
Azjatycka perła
ROZDZIAŁ 8. SINGAPUR
Azjatycki lew
ROZDZIAŁ 9. AMERYKA
Z zachodu na wschód, nie bez kłopotów
NIEZAPLANOWANA WIZYTA
Powitania na raty
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: