Zawodniczki w Rajdzie Dakar 2016
Trasa tegorocznego Rajdu Dakar omija wielkie wydmy i prowadzi przez dwa kraje: Argentynę i Boliwię. Przedstawiamy 11 zawodniczek, które stanęły na starcie tego, niesamowicie wymagającego rajdu.
Motocykle:
Motocykl: KTM
Numer: 12
Urodzona: 11/12/1985
Laia jest żywą legendą! Po raz czwarty z rzędu zdobyła mistrzostwo World Enduro Championship, a łącznie koronowano ją już 17 razy w dyscyplinach enduro i trial. To jej szósty występ w Rajdzie Dakar, a w ubiegłej edycji zdobyła najlepsze w historii startów kobiet – 9. miejsce w klasyfikacji. Tym razem wystartowała w nowym zespole KTM i na nowym, mocniejszym motocyklu. Wkrótce przekonamy się, czy pobije kolejny rekord, tymczasem po 4-ech etapach zajmuje 19. lokatę.
Motocykl: KTM
Numer: 93
Urodzona: 19/03/1969
Rosa to żona dwukrotnego zwycięzcy Rajdu Dakar Naniego Roma i matka trójki jego dzieci. Do Rajdu Dakar zawodniczka przystąpiła po raz 5-ty, jednak jedynie rok temu udało jej się rywalizację ukończyć (na 52. miejscu), w poprzednich latach nie miała tyle szczęścia, szczególnie do swojego sprzętu. Po 4-ech etapach jedzie dalej, zajmując 95. lokatę.
Quady:
Quad: YAMAHA
Numer: 259
Urodzona: 11/07/1968
Camelia bierze udział w Dakarze po raz siódmy i tylko raz nie osiągnęła mety (2009). Ta „Księżniczka Pustyni” jest wielokrotną Mistrzynią Świata kobiet w rajdach cross-country. Z zawodu jest fotoreporterką i instruktorką narciarstwa freeride. Uwielbia adrenalinę i mówi, że Dakar jest dla niej jak narkotyk. Po 4-ech etapach zajmuje 23. lokatę.
COVADONGA FERNANDEZ SUAREZ (ESP)
Quad: CAN-AM 900 cm3
Numer: 281
Urodzona: 09/11/1964
Ta zawodniczka z Hiszpanii debiutuje na Rajdzie Dakar i po 4-ech etapach zajmuje 40. lokatę. Na rajdzie wspiera ją mąż, który przez dwa lata pomagał jej w finansowym, fizycznym i psychicznym przygotowaniu się do tego wyzwania. Zawodniczka uważa, że nie jest za szybka, ale za to bardzo wytrzymała!
Samochody:
BERT HESKES (NLD)
Samochód: DESERT WARRIOR
Numer: 373
Urodzona: 05/09/1968
Annie to jedna z dwóch kobiet na Dakarze za kierownicą samochodu. Ma już za sobą 7 występów w tym rajdzie, ale tylko jeden za kierownicą, jeden w roli pilota i 5 na motocyklu. Wszystkie motocyklowe starty ukończyła, samochodowe niestety nie. Tym razem jej występ wisiał na włosku z powodu dziury w budżecie, jednak Szwedka nie poddała się i umieściła ogłoszenie, że szuka pilota z doświadczeniem i finansowym wkładem – udało się! Po 4-ech etapach załoga zajmuje 96 lokatę.
CARLOS DANTE PELAYO
Samochód: TOYOTA
Numer: 414
Urodzona: 15/10/1973
Alicia jedzie w rajdzie po raz trzeci, debiutancki start ukończyła, a w kolejnym pokonała jedynie 3 etapy i silnik odmówił posłuszeństwa. Ona także miała problem z domknięciem budżetu na rajd, więc zorganizowała kolację dla 400 przyjaciół i poprosiła ich o wsparcie. Ich Toyota jest bardzo dobrze tym razem przygotowana i załoga po 4-ech etapach zajmuje 80. lokatę.
EUGENIE DECRE
Numer: 334
Samochód: TOYOTA
Urodzona: 09/11/1975
To drugi start tej załogi w Rajdzie Dakar. Obecnie zajmują 30. lokatę po 4-ech etapach.
YU KA CHUN (HKG)
Samochód: POLARIS
Numer: 394
Urodzona: 06/01/1977
Debiutująca załoga zajmuje 75. lokatę po 4-ech etapach Rajdu Dakar.
CARLOS ALBERTO VILLEGAS AGUERO (ARG)
MARIA DEL HUERTO MATTAR SMITH (ARG)
Samochód: NISSAN
Numer: 395
Urodzona: 07/11/1974
Ta para marzyła o Dakarze od 2009 roku, jednak Hummer, którym jeździli nie nadawał się do żadnej kategorii rajdowych samochodów. Zakupili Nissana Frontier i to nim debiutowali w rajdzie, a teraz zajmują 88. lokatę.
Dwie zawodniczki już nie jadą: GUO MEILING z Chin spowodowała wypadek na prologu rajdu (https://www.motocaina.pl/artykul/wypadek-podczas-rajdu-dakar-z-udzialem-zawodniczki-16107.html), a pilotka KARINE HILLAIRE-CORVAJA z Francji odpadła wraz ze swoim mężem na drugim etapie.
Podczas Rajdu Dakar możemy kibicować także naszym rodakom z numerami:
Motocykle
58. JAKUB PIATEK – KTM
118. MACIEJ BERDYSZ – KTM
Quady
250. RAFAL SONIK – YAMAHA
Samochody
322. TOYOTA
– MAREK DABROWSKI (POL)
– JACEK CZACHOR (POL)
325. MINI
– ADAM MALYSZ (POL)
– XAVIER PANSERI (FRA)
326 HUMMER
– MIROSLAV ZAPLETAL (CZE)
– MACIEJ MARTON (POL)
327. MINI
– JAKUB PRZYGONSKI (POL)
– ANDREI RUDNITSKI (BLR)
333. TOYOTA
– BENEDIKTAS VANAGAS (LTU)
– SEBASTIAN ROZWADOWSKI (POL)
Ciężarówki
501. IVECO
– GERARD DE ROOY (NLD)
– MOISES TORRALLARDONA (ESP)
– DAREK RODEWALD (POL)
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Zostaw komentarz: