
Michał Hadaś zaprojektował stroje miejskie w stylu Mazda
25 maja, podczas pokazu najnowszej kolekcji paprocki&brzozowski, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w 6. edycji konkursu Mazda Design. Nagrodę otrzymał Michał Hadaś za projekt miejskiej odzieży oraz Fryderyk Zyska za model pojazdu Mazda Soap Box.
Tegoroczne nagrody w dwóch kategoriach – samochód sportowy Mazda i miejskie stroje KODO – wręczono w Praskiej Drukarni w Warszawie, przed pokazem kolekcji jesień-zima z atelier Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego, jurorów tegorocznej edycji konkursu.
Prototyp przełamującego konwencje modelu Mazda Soap Box, autorstwa Fryderyka Zyski, znalazł się w centralnym miejscu strefy Mazdy, zaś zwycięskie stroje miejskie KODO, zaprojektowane przez Michała Hadasia, zostały zaprezentowane na wybiegu przez Joannę Koroniewską i Macieja Dowbora, tuż przed pokazem kolekcji paprocki&brzozowski.

Oprócz realizacji projektów zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 15 000 zł oraz wyjadą na weekend kreatywności do Barcelony.
Oprócz nagród Grand Prix, jury przyznało dwa wyróżnienia – Tomaszowi Miłoszowi (kategoria samochód) i Dawidowi Rysiowi (kategoria stroje) oraz wyróżnienia za prace z fantazją dla Martyny Sowik i Kamila Podolaka.
Nagroda Grand Prix w kategorii stroje miejskie: Michał Hadaś – Wrocławianin, od 18 roku życia pod własną marką wykonuje projekty na indywidualne zamówienia. Projektowania uczył się na kursach w Central Saint Martins w Londynie, w tym roku planuje rozpoczęcie studiów na London College of Fashion. Miłośnik sportu, interesuje się sztuką, muzyką oraz modą konceptualną.

Opis pracy: asymetryczne linie, odważne cięcia, dynamika formy – filozofia KODO nadaje pozornie statycznym przedmiotom ruch. Przy projektowaniu moich strojów miejskich chciałem ukazać precyzję i opanowanie, ale zarazem szybkość i moc. Moje projekty przybrały ostateczną trójwymiarową formę by móc odzwierciedlić siłę, lekkość i piękno samochodu Mazda6. Projekty zostały wykonane ręcznie z najwyższej jakości materiałów, czym nawiązują do jakości i precyzji wykonania samochodów Mazda.

Nagroda Grand Prix w kategorii samochód sportowy Mazda: Fryderyk Zyska – absolwent Wydziału Form Przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, projektant produktu. Wierzy, że wzornictwo ma kluczowe znaczenie w życiu codziennym. Innowacyjność i łamanie ograniczeń materiałowych to styl najlepiej określający sposób jego pracy. Związek estetyki, formy i technologii traktuje jako najistotniejszy aspekt tworzenia. Kunszt projektanta zdobywał pod okiem dr Marka Liskiewicza. Umiejętności poszukiwania nowych rozwiązań związanych z estetyką i formą, rozwijał w pracowni prof. Piotra Bożyka, gdzie również przygotował projekt dyplomowy. Stypendysta Atelier Projektowania Środków Transportu dr Stefana Kleina VSVU w Bratysławie. Laureat konkursu TVP „Dolina Kreatywna” w dziedzinie Design, za projekt ekologicznej łodzi z napędem hybrydowym. Zdobywca Grand Prix pierwszej edycji konkursu Mazda Design, za projekt pojazdu elektrycznego inspirowanego ciałem kobiety. Realizuje się jako projektant prowadząc studio Diuk Concept Store.

Opis pracy: Mazda Soap Box to pojazd przeznaczony do uczestnictwa w programie wyścigów samochodowych dla młodzieży. Od 1934 roku w lipcu, w Derby Downs w Akron, Ohio, odbywają się cyklicznie Mistrzostwa Świata. Zgodnie ze specyfiką wyścigu, Mazda Soap Box pozbawiona jest zasilania, a napęd opiera na ciężkości przeniesień, wspomaganych lekkimi materiałami z nanorurek grafenowych oraz rozwiązaniach aerodynamicznych zmniejszających maksymalnie współczynnik oporu powietrza. Mazda Soap Box to połączenie sportowego współzawodnictwa z tworzeniem więzi z marką. Odwołuje się do sportowego ducha Mazdy w najczystszej formie. Minimum obciążeń, maksimum przyjemności z jazdy.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: